حقایق جالبی در مورد حس بویایی و رایحه‌ها – آیا می‌دانستید؟ (بخش دوم)

fikores olfaction

حس بویایی برای انسان و بیشتر جانداران، یکی از مهم‌ترین راه‌های برقراری ارتباط با محیط اطراف را فراهم می‌کند. ارگانیزم‌های دریافت‌کننده بو، به جانداران برای یافتن غذا، جفت‌یابی و تشخیص خطر نزدیک شدن دشمن کمک می‌کنند.

در بخش اول این مقاله، گفتیم که حس بویایی، به‌یادماندنی‌ترین و خاطره‌انگیزترین حس در میان حواس پنجگانه است و یک رایحه خاص، می‌تواند مثل سفری مجازی، ما را به یک مکان و زمان خاص در گذشته برده و حتی احساسات و عواطف مربوط به آن لحظه را در وجودمان زنده کند. اما دلیل علمی این موضوع چیست؟

رایحه‌ها زمانی که به گیرنده‌های بویایی ما می‌رسند، بر خلاف دیگر حواس پنج‌گانه، تالاموس را میان‌بر زده و مستقیماً وارد مرکز بویایی مغز (پیاز بویایی) می‌شوند. پیاز بویایی به‌طور مستقیم به بادامه (آمیگدال) و اسبک (هیپوکامپ) متصل است. بادامه و اسبک، بخش‌هایی از سیستم کناره‌ای مغز (لیمبیک) هستند؛ که مسئول زندگی احساسی و فعالیت‌های مغزی ما است! در واقع هر آنچه که یاد می‌گیریم و به یاد می‌آوریم و همه احساسات و عواطفی که درک می‌کنیم را مدیون سیستم کناره‌ای مغز هستیم؛ همان جایی که به طور مستقیم با پیاز بویایی در ارتباط است. به همین دلیل است که رایحه‌ها معمولاً برای ما با خاطرات و احساسات خاصی همراه هستند.

, , , , , , , , , , , , , , ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *