انتخاب عطر مناسب

جالب است بدانید که درست همانند اثر انگشت، بدن هر انسان دارای بوی منحصربفردی است که در هیچ دو نفری یکسان نیست. علاوه بر عوامل ذاتی و ژنتیکی، عوامل دیگری نیز همچون نوع تغذیه، میزان استرس، میزان اسیدی بودن پوست بدن و همچنین شرایط محیطی که فرد در آن قرار دارد، بر واکنش ترکیبات عطر با ترکیبات پوست تاثیر گذاشته و باعث می‌شود رایحه حس شده از عطر شما، صرفاً مختص به خود شما باشد. به همین خاطر است که تاکید می‌شود هنگام انتخاب و خرید عطر، مدل‌های مختلف را بر روی پوست خودتان تست کنید؛ چراکه رایحه آن بر روی پوست افراد دیگر متفاوت است.

از سوی دیگر، سیستم بویایی هر فرد نیز منحصر به خود اوست؛ به این معنا که دو  نفر، یک رایحه خاص را دقیقاً مثل هم حس نمی‌کنند. دلیل اصلی این امر، نقاط کور بویایی است که در همه انسانها وجود دارد.

با آگاهی از مواردی که گفته شد، زمانی که قصد دارید برای خرید عطر مناسب به فروشگاه‌ها سر بزنید، نکات زیر را در حتما در نظر داشته باشید؛ چراکه قطعاً در کیفیت انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود:

۱- عطر را بر روی پوست خودتان تست کنید

طبق آنچه گفته شد، در انتخاب عطر، بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که آن را بر روی پوست خودتان تست کرده و ترجیحاً عطر دیگری را به‌صورت همزمان تست نکرده باشید.

۲- ده دقیقه زمان بدهید

برای استشمام رایحه اصلی عطر که قرار است در طول روز شما را همراهی کرده و توسط اطرافیانتان حس شود، باید حدود ده دقیقه منتظر بمانید! می‌توانید پس از اسپری کردن عطر بر روی پوستتان، در فروشگاه قدمی بزنید، خریدهای دیگرتان را انجام دهید و سپس محل تست عطر را بو کرده و در مورد انتخاب آن تصمیم بگیرید.

۳- هنگام شب به خرید بروید

حس بویایی شما در طول روز با گذشت زمان بهبود می‌یابد؛ بنابراین بهترین زمان برای انتخاب و خرید عطر، در انتهای روز و قبل از بسته شدن فروشگاه‌هاست.

۴- بیشتر از سه عطر مختلف را به‌صورت همزمان تست نکنید

تنوع زیاد رایحه‌ها، باعث می‌شود سیستم بویایی ما در یک زمان به‌سختی بتواند آنها را از هم تفکیک کند. اگر قصد تست همزمان بیش از سه عطر را دارید، حتماً مشام خود را از طریق بو کردن قهوه یا تنفس هوای آزاد خنثی کنید.

, , , , ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *